Δευτέρα 22 Απριλίου 2024

Α.Ε Καλαμωτής - Α.Σ.Ομηρος Καλλιμασιάς 0-2

Η Α.Ε Καλαμωτής στο εντός έδρας παιχνίδι στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής των Play Off Β΄κατηγορίας Χίου έχασε από την ομάδα Α.Σ.Ομηρος Καλλιμασιάς 0-2, που διεξήχθη στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή το Σάββατο 20 Απριλίου 2024.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του βετεράνου ποδοσφαιριστή της Α.Ε Καλαμωτής Παντελή Φαφαλιού.

Η Καλαμωτή γνώρισε άλλη μία ήττα στην έδρα της από τον Όμηρο Καλλιμασιάς και δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τον παράγοντα έδρα πληρώνοντας τα λάθη στην άμυνα και την απειρία των παικτών.

Η Στο Α΄ημίχρονο η ομάδα του Ομήρου πέτυχε στο 16΄ γκολ σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στην επανάληψη η Καλαμωτή προσπάθησε, έχασε κλασικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, δυστυχώς στο 65΄ ο Όμηρος πέτυχε άλλο ένα γκολ, σφραγίζοντας την ανωτερότητα του.Η Καλαμωτή βρέθηκε απέναντι σε μια πολύ ποιοτική ομάδα 0-2 τελικό σκορ.

Πολύ καλή η διαιτησία του Τζαμουτζαντώνη Π. με επόπτες τους Κουκή Δ. Τζανιδάκη. Παρατηρητής αγώνα Πάλης Δ.