Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ - Α.Ο ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟΣ 0 - 2

Η Α.Ε Καλαμωτής στο εντός έδρας παιχνίδι του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας Χίου έχασε από την ομάδα του Πανοινούσσιου 0-2, για τον αγώνα της 11ης αγωνιστικής που διεξήχθη στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή την Κυριακή 21 - 1-24 .

Η Καλαμωτή γνώρισε άλλη μία ήττα στην έδρα της από τον Πανοινούσιο και δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τον παράγοντα έδρα πληρώνοντας τα πολλά λάθη στην άμυνα και την απειρία των παικτών.

Η ομάδα του Ν.Κλαδιά ήταν ανταγωνιστική στο Α΄ημίχρονο έχασε ευκαιρίες, που έληξε 0 - 0 .

Στην επανάληψη κατέρρευσε ,οι άσκημες καιρικές συνθήκες με συνδυασμό την ανωτερότητα του Πανοινούσιο, δέχθηκε δύο γκολ απέναντι σε μια πολύ ποιοτική ομάδα 0-2 τελικό σκορ.

Πολύ καλή η διαιτησία του Πετρίδη Γ, με επόπτες Στουπάκης Ε Μπατσίλα Θ. Παρατηρητής αγώνα Πάλης Δ.