Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023

Α.Σ.Λ.Σ. ΕΝΩΣΗ - Α.Ε. ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ 2 - 4

Η Α.Ε.Καλαμωτής συνεχίζοντας της καλές εμφανίσεις στον εκτός έδρα αγώνα που έδωσε σήμερα Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023, νίκησε την ομάδα της Ένωσης Σ.Λ, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄κατηγορίας Χίου στο γήπεδο ΣΑΝΤΑ με 4 - 2.

Η Καλαμωτή άνετα και εύκολα, εξασφάλισε τη νίκη. Είχε την υπεροχή καθ΄ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού,  και κατάφερε να πάρει άλλη μία εκτός έδρα νίκη με 4 - 2  και σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Καλαμωτή άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κτύπησε εύστοχα  ο Σφήκας 0 - 1, στη συνέχεια ο Κανάριος πέτυχε το 0 - 2 σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Ένωση μείωσε σε 1 - 2, ακολούθησε ένα γκολ με τον Μπαϊρακτάρη 1 - 3 στη συνέχεια η Ένωση πέτυχε γκολ 2  - 3 και ο Σάνι Κατσα σημείωσε το τέταρτο γκολ και η  Καλαμωτή πήρε την νίκη 4 - 2.

Πολύ καλή η διαιτησία των Σ.ΛΙΩΛΙΑΣ, με επόπτες Θ.Βαλιάνος, Κ.Τζέτα.