Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

Βροχή από γκολ στο Ισιδωρίδειο Α.Ε.Καλαμωτής- Φάρκαινα 6 - 1

Ασταμάτητη ήταν η Καλαμωτή στον εντός έδρας αγώνα που έδωσε απέναντι στην Φάρκαινα, για την 5η αγωνιστική του  πρωταθλήματος Β΄κατηγορίας Χίου, σήμερα Κυριακή απόγευμα 4 Δεκεμβρίου 2022 στο Ισιδωρίδειο γήπεδο, με την Καλαμωτή να σκοράρει 6 φορές και να παίρνει μία σπουδαία νίκη.

Η «Καλαμωτή» μπήκε  δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και με τα γκολ των Μάμα και Αλπι Πάλις, κατάφερε να πάρει ένα ισχυρό προβάδισμα ενόψει του δευτέρου μέρους. Η Φάρκαινα μείωσε 2 -1 σκορ ημιχρόνου

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμωτή μπήκε δυναμικά στον αγώνα, παίζοντας ωραία είχε αποτέλεσμα να πετύχει άλλα τέσσερα γκόλ, δύο με τον Αλπι Πάλις και δύο με τον Κανάριο, Τελικό σκορ 6 -1.

Πολύ καλή η διαιτησία του Ν.Επιτροπάκη με επόπτες τον Κ.Βλαχογιάννη και τον Κ.Τζέτα.