Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ - Α.Ο ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟ - 3 - 1 στο ΙΣΙΔΩΡΙΔΕΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΤστην ΚΑΛΑΜΩΤΗ

H A.E..Καλαμωτής σήμερα Κυριακή  18 Δεκεμβρίου 2022, νίκησε την ομάδα του Πανοινούσιου  στο Ισιδωρίδειο γήπεδο στην Καλαμωτή , για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας Χίου 3 - 1 .

Η ομάδα του Νίκου Κλαδιά συνεχίζοντας την ανοδική πορεία στο πρωτάθλημα τον δικαιώνει για την εξαιρετική δουλειά που κάνει στις προπονήσεις

Στο Α' ημίχρονο η Καλαμωτή προηγήθηκε στο 20΄ 1 - 0 και οι Οινούσσες ισοφάρισαν 1 - 1 . Ο Άλμπι πέτυχε το 2 - 1 σκορ ημιχρόνου.

Στο Β΄ημίχρονο η Καλαμωτή είχε την υπεροχή στον αγώνα και σημείωσε το 3 - 1 που ήταν και τελικό σκορ.

Πολύ καλή η διαιτησία Μ.Κανάρη, με επόπτες τον Γ Πετρίδη  και τον Ν.Πιτταούλη..