Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

Την πρώτη νίκη πέτυχε η ομάδα του Α.Ο.Πύργου, νίκησε την ομάδα της Φάρκαινας 5 - 2.

Την  πρώτη νίκη πέτυχε η ομάδα του Α.Ο.Πύργου στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας Χίου. Στον αγώνα που διεξήχθη για την 4η Aγωνιστική  την Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021 στο Δημοτικό Στάδιο ΛΩ, στο Πυργί, νίκησε την  ομάδα της Φάρκαινας με σκορ 5 - 2.

Η ομάδα του Πύργου ευτύχισε να προηγηθεί στο ημίωρο του α΄ημιχρόνου  με 2 - 0 με γκολ του Καραγιαννίδη το πρώτο και του  Ντεμίρη το δεύτερο. Στο τελευταίο 15΄ο Πύργος πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Καραγιαννίδη  και η Φάρκαινα πέτυχε γκολ  3 - 1 σκορ ημιχρόνου.

Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα του Πύργου, συνέχισε να είναι δημιουργική πετυχαίνοντας γκόλ με τον Ντεμίρη 4 - 1 και με τον Καραγιαννίδη το 5 - 1.Η Φάρκαινα μείωσε σε 5 - 2 που   ήταν και το τελικό σκορ.

ΤΕΛΙΚΑ  ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. 4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΧΙΟΥ

Α. Ε,Καλαμωτής Ποσειδών 0 - 0  - Ατρόμητος Θύελλα 1 - 1 - Πύργος Φάρκαινα 5 - 2 - Ηρακλής Μικρασιατική 1 - 6 - Κανάρης Δάφνη 0 - 0.