Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021

Ηρακλής Θυμιανών - Α.Ε.Καλαμωτής 2 - 2

Τoν πρώτο βαθμό της πέτυχε να κερδίσει εκτός έδρας στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄κατηγορίας η Α.Ε.Καλαμωτής, φέρνοντας ισοπαλία με τον Ηρακλή Θυμιανών με 2 - 2, σήμερα Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021, στο γήπεδο Θυμιανών.

Στο Α΄ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι το 30΄ η Καλαμωτή ανέβασε στροφές και κατάφερε στο 40΄να κερδίσει πέναλτι που το αξιοποίησε ο Σφήκας και έγραψε το 0 - 1 σκορ ημιχρόνου.
Η ομάδα του Δάνδουλα μπήκε δυνατά στο Β΄ ημίχρονο και στο 60΄ο Ορφανούδης έκανε το 0 - 2. Ο Ηρακλής αντέδρασε και στο 80΄μείωσε σ 1 - 2 .Στις καθυστερήσεις στο 95΄κέρδισε πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 2 - 2.

Ο κόσμος στης κερκίδες του γηπέδου, στην πλειοψηφία τους φίλαθλοι του Ηρακλή βοήθησαν της προσπάθειες των παικτών της ομάδας τους , και τους αντάμειψαν να απολαύσουν ένα ευχάριστο θέαμα .