Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Α.Ε. Καλαμωτής - Μικρασιατική 0 - 2

Με δεύτερη ήττα προχωράει στο πρωτάθλημα Α΄κατηγορίας η Α.Ε.Καλαμωτής, στον δεύτερο αγώνα που έδωσε σήμερα Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021, στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο Καλαμωτής χάνοντας με 2 - 0 από την Μικρασιατική.

Στο Α΄ημίχρονο η Μικρασιατική μπήκε δυναμικά στον αγώνα έκανε ευκαιρίες και ευτύχισε να προηγηθεί στο 12΄ και στο 15΄ με 2 - 0 σκορ ημιχρόνου.
Η ομάδα της Καλαμωτής ισορρόπησε το παιχνίδι στο Β΄ ημίχρονο χάνοντας μία μοναδική ευκαιρία να σκοράρει ο Κανάριος, με κεφαλιά έπειτα από κτύπημα κόρνερ.Στη συνέχεια η ομάδα του Δάνδουλα προσπάθησε αλλά δεν ήταν τυχερή.
Αρκετός κόσμος στης κερκίδες του γηπέδου, στην πλειοψηφία τους φίλαθλοι της Μικρασιατικής που βοήθησαν της προσπάθειες των παικτών, και τους αντάμειψαν να απολαύσουν ένα ευχάριστο θέαμα .