Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022

Α.Ο. ΑΤΛΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ 1 - 3

Την Κυριακή το απόγευμα 30 Ιανουαρίου 2022 στο γήπεδο των Θυμιανών η Α.Ε.Καλαμωτής πέτυχε εκτός έδρα νίκη νικώντας τον Άτλα Νεοχωρίου 3 - 1 και πέρασε στη φάση των οκτώ για το Κύπελλο Χίου.

Στο Α΄ημίχρονο ο Άτλας αιφνιδίασε στο 5΄ την Καλαμωτή και προηγήθηκε 1 - 0, στη συνέχεια η Καλαμωτή δείχνοντας ανωτερότητα στο παιχνίδι ισοφάρισε 1 - 1 στο 30΄με τον Κανάριο.

Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα του Περίανδρου Σαραντινίδη και Βαγγέλη Καϊμάκη  μπήκε με πείσμα για τη νίκη και πέτυχε δύο γκολ το 1 - 2 με τον Σφήκα και το 1 -  3 με πέναλτι με τον Ορφανούδη. .Δυναμικό παρόν έδωσαν οι φίλαθλοι της Καλαμωτής που ήταν η πλειοψηφία στις κερκίδες ενθαρρύνοντας με πάθος την ομάδα.

Διαιτητές. Πολύ καλή η διαιτησία του Ντάτη Ν. με επόπτες Πιτταούλη Ν.και Βαφειάδη Α.