Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022

Π.Α.Ε.Μικρασιατική - A.Ε Καλαμωτής 2 - 0

Την ήτα γνώρισε η Καλαμωτή την 11η αγωνιστική από την Μικρασιατική σήμερα Σάββατο στο Δημοτικό στάδιο για την Α΄ κατηγορία Χίου, την οποία νίκησε με 2 - 0..

Στο Α΄ημίχρονο η Μικρασιατική μπήκε δυναμικά στον αγώνα και ευτύχισε να προηγηθεί στο 12΄μετά  από τρία συνεχόμενα σουτ στην μικρή περιοχή της Καλαμωτής έκανε το 1 - 0 .

Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα του προπονητή Περίανδρου Σαραντινίδη, βοηθούμενος από τον Βαγγέλη Καϊμάκη ισορρόπησαν το παιχνίδι,αλλά δυστυχώς στο 65΄ σε μια αδράνεια της ομάδας της Καλαμωτής  η Μικρασιατική σε μια επίθεση διαμόρφωσε το 2 - 0 με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Στη συνέχεια η Καλαμωτή προσπάθησε αλλά δεν ήταν τυχερή και έτσι παρέμεινε το 2- 0 τελικό σκορ..