Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2023

Η Α.Ε Καλαμωτής υπέκυψε στην ανωτερότητα του Βροντάδου

Η Α.Ε Καλαμωτής στο εντός έδρας παιχνίδι του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας Χίου έχασε από την ομάδα του Βροντάδου 0-3, για τον αγώνα της 5ης αγωνιστικής που διεξήχθη στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή την Κυριακή 19 - 11-23 και ώρα 12.00.

Η Καλαμωτή γνώρισε βαριά ήττα από τον πρωτοπόρο Βροντάδο και δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τον παράγοντα έδρα πληρώνοντας τα πολλά λάθη στην άμυνα και την απειρία των παικτών.

Η ομάδα του Ν.Κλαδιά ήταν ανταγωνιστική στα πρώτα 35΄ του Α΄ημιχρόνου όπου δέχθηκε ένα γκολ από κτύπημα φάουλ έξω από την περιοχή 1 -0, αφού προηγουμένως ακυρώθηκε γκολ ως οφσαιτ.

Στην επανάληψη κατέρρευσε απέναντι σε μια πολύ ποιοτική ομάδα που δικαιολόγησε την θέση της στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα του Χριστόφορου Τσατσαρώνη κατάφερε να πετύχει δύο ακόμα γκολ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 0-3

Πολύ καλή η διαιτησία του Πετρίδη Γ, με επόπτες Μπατσίλα Α,Θανόπουλος Γ. Παρατηρητής αγώνα Πάλης Δ.