Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

Α.Ο ΑΤΛΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - Α.Ε. ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ 1 -3

Σήμερα Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023, στο γήπεδο των Θυμιανών, διεξήχθη ο αγώνας της  4ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Β΄ κατηγορίας, μεταξύ  Α.Ο.ΑΤΛΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - Α.Ε. ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ  1-3.

Την δεύτερη νίκη πέτυχε η Καλαμωτή στον εκτός έδρας αγώνα.
 Στο Α΄ημίχρονο ο ΄Ατλας αιφνιδίασε την Καλαμωτή ,μπήκε δυνατά στον αγώνα  και κατάφερε στο 8΄να προηγηθεί 1 - 0 με τον Ν.Γιακούμα.
Η ομάδα του Ν.Κλαδιά ξεπέρασε αμέσως την ψυχρολουσία που δέχθηκε και στο 9΄ισοφάρισε με γκολ του Αλπι Πάλι 1 - 1. Την μεγάλη ανατροπή την έκανε στο 18΄ο Γ.Σαμψών πετυχαίνοντας το 1 - 2 σκορ ημιχρόνου .

Συνεχίζοντας και στο Β΄ημίχρονο η Καλαμωτή να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο κατάφερε να σημειώσει το 1 - 3 στο 73΄ με τον Σάνη Κατσά, τελικό σκορ. Η Καλαμωτή ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα με σωρεία ευκαιριών έχοντας στο ενεργητικό της και τρία δοκάρια.

Καλή η διαιτησία του Γ.Πετρίδη  με επόπτες τον Α.Μπάτσιλα και Κ Σταμόπουλος..