Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021

Α.Ε. Καλαμωτής Α.Ο.Πύργος ΄Πυργίου 1 - 0

Άλλο ένα φιλικό παιχνίδι πριν αρχίσει το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας Χίου, έγινε σήμερα Σάββατο 16 Οκτώβρη 2021  το απόγευμα στο Ισιδωρίδειο γήπεδο στην Καλαμωτή μεταξύ Α.Ε.Καλαμωτής - Α.Ο. Πύργος Πυργίου με σκόρ 1 - 0.

Στο Α΄ημίχρονο η ομάδα του Χρήστου Δάνδουλα παίζοντας άλλο ένα φιλικό παιχνίδι έδειξε καλά  στοιχεία αλλά στην τελική προσπάθεια ήταν άτυχη και πήγαν στο ημίχρονο 0 - 0.

Στην επανάληψη η ομάδα της Καλαμωτής κλείσθηκε και είχε σαν αποτέλεσμα ο Πύργος να κερδίσει πέναλτι στο 65΄ποτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Συνεχίζοντας την τακτική με αντεπιθέσεις προηγήθηκε στο 75 με τον Κανάριο 1 - 0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Α.Ε.Καλαμωτής καλωσορίζει στην ομάδα, δύο νέους παίκτες τον Μαυροκορδάτο Γεώργιο και τον Ρωμανό Ηλία και τους εύχεται καλή επιτυχία.

Διαιτητές

Πολύ καλά η διαιτησία του Μαυραντωνάκη Νικόλαο, με επόπτες τον Τσούχλή Πέτρο και τον Πιτταούλη Νικόλαο.

Μετά την λήξει του αγώνα το Διοικητικό Σύμβούλιο της Α.Ε.Καλαμωτής παρέθεσε δείπνο σε κατάστημα στην έξω πλατεία του χωριoύ.