Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021

Φιλικό. Α.Ο.Πύργος Α.Ε.Καλαμωτής 5 - 1

Η Α.Ε.Κλαμωτής στα πλαίσια της προετοιμασίας για το πρωτάθλημα Α΄κατηγορίας Χίου, έδωσε φιλικό παιχνίδι με τον Πύργο, το απόγευμα του Σαββάτου 25 Σεπτεμβρίου 2021, στο Γήπεδο Λώ στο Πυργί, χάνοντας με 5 - 1.

Στο Α΄ημίχρονο η Καλαμωτή προηγήθηκε με πέναλτι 1 -0. το Πυργί  ισοφάρισε 1 - 1 σκορ που έληξε το Α΄ημίχρονο.
Στο Β΄ημίχρονο το Πυργί μπήκε δυναμικά στον αγώνα και  έκανε την ανατροπή πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ γράφοντας το τελικό σκόρ 5-1. Η ομάδα του Πύργου άφησε καλές εντυπώσεις.
Η Καλαμωτή προηγήθηκε στο ημίχρονο, αλλά στη συνέχεια όμως έκανε πολλά λάθη κυρίως στο χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα να δεχθεί άλλα τέσσερα γκολ.
Η διαιτησία του Γιάννη Καζά πολύ καλή, μαζί με τους επόπτες Κωνσταντίνο Λιαδή και Νικόλαο Χονδροματίδη, άφησε άριστες εντυπώσεις και αυτό φάνηκε όταν παράγοντες του Πύργου και της Καλαμωτής έδωσαν συγχαρητήρια στον Γιιάννη Καζά για την διαιτησία του.
Αρκετός κόσμος στης κερκίδες του γηπέδου, βοήθησαν της προσπάθειες των παικτών,ώστε να απολαύσουν ένα ευχάριστο θέαμα .