Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Ατλας Νεοχωρίου - Καλαμωτή 2 - 5

Με το δεξί μπήκε το 2013 η ομάδα της Καλαμωτής, νικώντας εκτός έδρας, στο γήπεδο των Θυμιανών τον Άτλαντα Νεοχωρίου , με το ευρύ σκορ 5 - 2.
Στο Α΄ημίχρονο η ομάδα της Καλαμωτής παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, προηγήθηκε με 3 - 0 με γκόλ του Καζάκου με απευθείας κτύπημα φάουλ 1 - 0, του Κυριακούδη 2 - 0 και με πέναλτι του Τριανταφύλλου 3 - 0.
Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα του Άτλαντα, προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι, πετυχαίνοντας δύο γκόλ στα πρώτα 15΄του αγώνα,  με τον Γιακούμα  το 3 - 1 και με τον ίδιο παίκτη το 3 - 2, αλλά βρέθηκε  απέναντι σε μια καλύτερη ομάδα, που συνέχισε να σκοράρει με τον Αναγνωστάκη το 4 - 2 και με τον Κυριακούδη το τελικό 5 - 2.
Καλή η διαιτησία του Τσούχλη - Στουπάκη - Γεωργοπούλου.
Επόμενη αγωνιστική, 20 Ιανουαρίου 2013, στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή στις 15.00