Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

Κ.Ε.Α.Σ ΦΑΡΚΑΙΝΑ - Α.Ε. ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ 2 -6

Πολύ εύκολο έργο είχε  η Α.Ε.Καλαμωτής σήμερα Κυριακή  19 Μαρτίου 2023, συντρίβοντας εκτός έδρας με 6-2 την Φάρκαινα στο γήπεδο της Χίου, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας Χίου.

Η ομάδα του Νίκου Κλαδιά με σημαντικές ελλείψεις στην άμυνα και με την συμμετοχή του Ηλία Σαραντινούδη και του Νίκου Κανάριου μπήκαν στο γήπεδο με ανεβασμένη την ψυχολογία τους και πέτυχαν μια επιβλητική νίκη εκτός έδρας 6- 2.

Το α' ημίχρονο έληξε στο 1-4 και τα γκολ πέτυχαν στο 6΄ο Γιώργος Παλάσκας 1 -0 ,στο 9΄ο  Σεμπάστιαν Κατσα 2 -0, στο 17΄μείωσε η Φάρκαινα 2-1 με πέναλτι,στο 19΄αυτοκγόλ της Φάρκαινας 3-1 και  στο 45΄ο Νίκος Κανάριος 4-1 σκορ ημιχρόνου. Στις αρχές του β΄ημίχρονο η φάρκαινα μείωσε σε 4-2 και στη συνέχεια η Καλαμωτή φιλοδώρισε την ομάδα της Φάρκαινας με άλλα 2 γκολ.Τελικό σκορ 4 - 1.

Πολύ καλή η διαιτησία του Γ Πετρίδη, με επόπτες τον Ν Πιτταούλη  και τον Α Μπάτσιλα.