Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2023

Α.Σ.Λ.Σ. ΕΝΩΣΗ - Α.Ε. ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ 1 - 3

Συνεχίζοντας την ανοδική πορεία της η ομάδα της Καλαμωτής στον αγώνα εκτός έδρας σήμερα Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2023 , νίκησε την ομάδα της Ένωσης στο γήπεδο Σέντα στην Συκιάδα, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄  κατηγορίας Χίου με 3 - 1

Ο προπονητής Νίκος Κλαδιάς δικαιώνεται για μια ακόμα φορά για την εξαιρετική δουλειά που κάνει στις προπονήσεις,. βλέποντας την ομάδα να παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο Α΄ ημίχρονο η Καλαμωτή μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και προηγήθηκε 1 - 0 με τον marios gkotzai και στην συνέχεια ο kostas mamaς  σημείωσε το 2 - 0, η Ένωση μείωσε 2 - 1 σκορ ημιχρόνου.

Στο Β΄ημίχρονο η Καλαμωτή παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, πέτυχε ένα ακόμα γκολ με τον  kostas mama  3 - 1 τελικό σκορ.

Πολύ καλή η διαιτησία Μ.Κανάρη με επόπτες Ν. Επιτροπάκη Σ. Μόσχος.