Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019

Λέων Αφροδισιων - Α.Ε.Καλαμωτής 0-1

Συνεχίζει της επιτυχίες η ομάδα της Καλαμωτής, την Κυριακή το απόγευμα στο Φαφάλειον στάδιο Βροντάδου, επικράτησε του Λέων με 0-1.

Με την νίκη της αυτή η Καλαμωτή έφτασε στις 8 νίκες σε 9 αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ έχει και μια ισοπαλία, παραμένοντας έτσι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα..
Να σημειωθεί επίσης ότι η ομάδα της Καλαμωτής μέχρι στιγμής τα 5 από τα 9 της παιχνίδια τα έχει δώσει στο Φαφάλειον στάδιο Βροντάδου, όπου έχει σημειώσει ισάριθμες νίκες , πετυχαίνοντας μάλιστα το εντυπωσιακό, 19 γκολ και μηδέν παθητικό.

.Στο σημερινό παιχνίδι, το γκολ για την ομάδα της Καλαμωτής πέτυχε με σουτ ο Κώστας Μαμάς στο δεύτερο ημίχρονο , λύνοντας έτσι τον γόρδιο δεσμό για την ομάδα του μετά από 60 άκαρπα λεπτά με πολλές ευκαιρίες που δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ οι παίκτες της Καλαμωτής..