Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019

Α.Ε Καλαμωτής - Ένωση Λαγκάδας - Συκιάδας 0 - 0

Σήμερα Κυριακή το μεσημέρι 1 Δεκεμβρίου 2019 στο Ισιδωρίδειον γήπεδο, η ομάδα της Καλαμωτής έμεινε στο 0-0 με την ομάδα της Ένωσης.
Η ομάδα της Καλαμωτής προσπάθησε από την αρχή του αγώνα να επιβάλλει τον ρυθμό της, αλλά η καλά στημένη αμυντικά ομάδα της Ένωσης, κατάφερνε να κρατάει μακρυά από την εστία της τους επιθετικούς της Καλαμωτής,Μοναδική εξαίρεση η μεγάλη ευκαιρία σε σουτ από τον Κώστα Μάμα στο 38'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμωτή συνέχισε να πιέζει για κάποιο γκολ αλλά όσο περνούσε ο χρόνος η αμυντική γραμμή της ομάδας της Ένωσης γινότανε ολοένα και πιο ασφυκτική.Οι παίκτες της Καλαμωτής δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις λιγοστές ευκαιρίες που είχανε και στο δεύτερο ημίχρονο και έτσι έμεινε το τελικό 0-0 για τις δύο ομάδες.Αυτή ήτανε η πρώτη απώλεια βαθμών για την ομάδα της Καλαμωτής,έπειτα από 7 συνεχόμενες νίκες