Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Κυβέλη - Α.Ε. Καλαμωτής 0 - 1

Την δεύτερη της νίκη για το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας πήρε η Καλαμωτή την Κυριακή το πρωί στο Φαφάλειο Στάδιο Βροντάδου , με σκορ 1-0 απέναντι στην τοπική Κυβέλη.Το παιχνίδι ξεκίνησε υπό καταρρακτώδη βροχή , με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να παίξουν την μπάλα που ήθελαν και να αναλωθούν στο λεγόμενο "κλωτσοσκουφι" για τα περίπου 15 πρώτα λεπτά του αγώνα...Από εκεί και πέρα και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι σταμάτησε η βροχή , οι ποδοσφαιριστές της Καλαμωτής έβαλαν κάτω την μπάλα και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο κατά διαστήματα κατάφερναν να απειλούν συχνά-πυκνά την εστία της Κυβέλης.
Στο 20' μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ από τον Κώστα Μάμα.Στο 25' κόρνερ από τον Κωνσταντίνο Σφήκα , αστοχεί εξ επαφής ο Αντι Γκοτζαι.Στο 28' πάλι κόρνερ από τον Κωνσταντίνο Σφήκα , η μπάλα χτυπάει στο στήθος ενός παίκτη της Κυβέλης και καταλήγει στα δίχτυα γράφοντας έτσι το 0-1 για την Καλαμωτή
Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμωτή συνεχίζει να κάνει ευκαιρίες ενώ παράλληλα δεν άφηνε την ομάδα της Κυβέλης να απειλήσει την εστία της Καλαμωτής.
Στο 60' χαμένο τετ α τετ απο τον Νίκο Κανάριο
Στο 67' και πάλι σε τετ α τετ αστοχεί ο Λορεν Γκοτζαι.Ενώ στο 76' ήτανε η σειρά του Αιμίλιο Οσμεναι να αστοχήσει από πλεονεκτική θέση .