Κυριακή 19 Μαρτίου 2017

Α.Ε.Καλαμωτής - Μίκρασιατική 2 - 1

Στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο σήμερα το απόγευμα η ομάδα της Καλαμωτής σημείωσε μεγάλη νίκη με αντίπαλο την Μίκρα με σκορ 2-1.
Μια νΊκη που την εδραιώνει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας και στην είσοδο στα μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, λίγες αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.
Το σκορ για την Καλαμωτή άνοιξε ο Μάριος Γκοτζάι στο 25' με κεφαλιά ύστερα απο εκτέλεση κόρνερ του Χατζηλάμπρου
Λίγο μετά ο Μάμας χάνει μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ να δώσει αέρα δυο τερμάτων στην Καλαμωτή.
Στην συνέχεια η Μίκρα πίεσε, με αποτέλεσμα να φτάσει στην ισοφάριση λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου 1 - 1
Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η Καλαμωτή ανακτά και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και πιέζει για το γκόλ της νίκης.
Το γκόλ έρχετε στο 70' όταν μετά απο πάσα του Γκορίτσα , ο αμαρκάριστος Ρενάτο με ψύχραιμο πλασέ κάνει το 2-1 το οποίο θα είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.
Τα Μαστιχοχωρούσικα Νέα εύχονται περαστικά στον ποδοσφαιριστή της Καλαμωτής και σκόρερ του πρώτου γκόλ Μάριο Γκοτζάι ο οποίος τραυματίστηκε στο 40'  και μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Χίου