Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Α.Ε. Καλαμωτής - Ποσειδών Καρδαμύλων 2 - 0

Από νίκη σε νίκη προχωράει η ομάδα του Γ. Κακούσιου. Σήμερα το απόγευμα η  Α.Ε. Καλαμωτής νίκησε τον πρωταθλητή Χίου Ποσειδώνα Καρδαμύλων στο Ισιδωρίδειο γήπεδο με 2 - 0.
Στο Α΄ημίχρονο η ομάδα της Καλαμωτής μπήκε στο γήπεδο με δυνατή ψυχολογία για να πάρει το παιχνίδι. Ο Άνθιμος Σελάλας στο 35΄ με ιδανικό πλασέ από πλάγια θέση κρέμασε τον τερματοφύλακα του Ποσειδώνα και έγραψε το 1- 0.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η παθιασμένη και σήμερα ομάδα της Καλαμωτής, με ένα εκπληκτικό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, από τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος Κώστα Γαλάτουλα έγραψε το  2 - 0.
Μέχρι την λήξη του αγώνα δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα η Καλαμωτή από τον Ποσειδώνα... Ενώ έχασε 3 κλασικές ευκαιρίες με Ρενάτο Τοντρι,Άνθιμο Σελάλα και Κώστα Μαμά να αυξήσει κι