Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012

Πύργος - Α.Ε. Καλαμωτής 2 - 1

Μία σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει ο Πύργος στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή του στην κατηγορία, την Κυριακή  το απόγευμα 4 Νοεμβρίου 2012 στο Στάδιο ΛΩ στο Πυργί, νικώντας την Καλαμωτή 2 - 1.Στο Α΄ημίχρονο η ομάδα του Πύργου παίζοντας δυνατά , άνοιξε το σκόρ με τον Γεωργαλά στο 25΄ 1 - 0. Η Καλαμωτή έφερε στα ίσια το παιχνίδι με κεφαλιά του Κουκούρη στο 42΄. 1 - 1.Στο Β΄ημίχρονο ο Πύργος με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Δάνδουλα στο 70΄ έκανε το 2 - 1, με την Καλαμωτή να διαμαρτύρεται έντονα για την απόφαση του διαιτητή και να αποβληθεί ο Προπονητής της Καλαμωτής για διαμαρτυρία.Στη συνέχεια η Καλαμωτή πίεσε αρκετά χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά ο διαιτητής την σταμάτησε μη δίνοντας πέναλτι στο 80΄σε ανατροπή του Τριανταφύλλου.