Τρίτη 1 Φεβρουαρίου 2011

ΚΑΛΑΜΩΤΗ ΚΑΡΥΕΣ 2 - 2

Το Σάββατο το απόγευμα στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο, η Καλαμωτή παραχώρησε ισοπαλία 2 - 2 με τις Καρυές, για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εντός έδρας.

Πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκαν οι ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΞΥΔΑΣ και ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΑΚΗΣ για την προσφορά τους στην ομάδα της Καλαμωτής.

Στο Α΄ημίχρονο η Καλαμωτή είχε την υπεροχή και προηγήθηκε με τον Κάργατζη στο 25΄  1 - 0. Στο Β΄ημίχρονο οι Καρυές παίζοντας αμυντικά εκμεταλλεύτηκαν την κούραση της Καλαμωτής κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 71΄ με τον Δρίζο 1- 1.Ο Κανάριος που μπήκε αλλαγή στο 70΄, στο 80΄ έκανε το 2 - 1. Στο 87΄μετά από απανωτά λάθη στην άμυνα της Καλαμωτής η μπάλα φθάνει στον Σπυράκη που με ένα σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και διαμορφώνει το τελικό 2 - 2.