Πέμπτη 1 Μαρτίου 2012

Α. Ε.Καλαμωτής Ομηρος Καλλιμασιάς 2 - 3

Την Τετάρτη το απόγευμα 29 Φεβρουαρίου 2012 στο παγωμένο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή, διεξήχθη ο αγώνας μεταξύ Α.Ε.Καλαμωτής και Ομήρου Καλλιμασιάς.Στο Α΄ημίχρονο ο Όμηρος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 35΄ο Πουλιός εκμεταλλεύτηκε το αμυντικό λάθος των παικτών της Καλαμωτής και με διπλή προσπάθεια έκανε το 0 - 1.Στο 36΄αποβλήθηκε ο Κουκούρης της Καλαμωτής με 2η κίτρινη κάρτα.Στο Β΄ημίχρονο η Καλαμωτή φάνηκε πιο ψυχωμένη που με αντεπιθέσεις κυνήγησε την ισοφάριση.Δυστυχώς ο Μουλάκης στο 55΄από θέση οφ σάιντ έγραψε το  0 - 2 που προκάλεσε της έντονες διαμαρτυρίες της Καλαμωτής.Οι παίκτες της Καλαμωτής στο αμέσως επόμενο λεπτό σε μια αντεπίθεση τους  με τον Σελάλα έβαλε ένα υπέροχο γκολ 1 - 2.Το 1 - 3 το πέτυχε ο Μπανιάς στο 75΄.Για αντιαθλητικό παιχνίδι αποβλήθηκε ο Σελάλα με 2η κίτρινη κάρτα και η Καλαμωτή συνέχισε τον αγώνα με 9 παίκτες.Στο 80΄αποβλήθηκε ο Μπανιάς με 2η κίτρινη κάρτα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε η Καλαμωτή  και μείωσε σε 2 - 3 με τον Γκοτζάι,παρ' ότι έπαιζε με 9 παίκτες.Στο 90΄ο Γρίγος της Καλαμωτής με κεφαλιά προ κενής εστίας δεν κατάφερε να κάνει την ισοφάριση.
Η Α.Ε. Καλαμωτής απέδειξε με την μέχρι τώρα πορεία της στο πρωτάθλημα ότι παραμένει ένας σπουδαίος αντίπαλος για όλες της ομάδες της Χίου και οι παίκτες πρέπει να νοιώθουν υπερήφανοι για την μέχρι τώρα απόδοση τους και πιστεύουμε ότι θα ανταμειφθούν οι προσπάθειες τους καθώς και του Προπονητή και του Διοικητικού Συμβουλίου με την κατάκτηση του Κυπέλλου Χίου σε 20 ημέρες με αντίπαλο την Δάφνη στο Δημοτικό Στάδιο της Χίου στις 21 Μαρτίου 2012.