Δευτέρα 24 Απριλίου 2017

Ατρόμητος - Α.Ε.Καλαμωτής 1 - 1

Την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου Συκούση η ομάδα της Καλαμωτής αναδείχθηκε ισόπαλη 1 - 1 με την ομάδα του Ατρομήτου.
Το σκορ για την Καλαμωτή άνοιξε ο Γαλάτουλας στο 25΄ με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Μάριος Γκοτζάι ο οποίος επέστρεψε υγιής μετά από τον σοβαρό τραυματισμό του.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Καλαμωτής έχασε κλασικές ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ, με τον Μάμα, Κανάριο και Γαλάτουλα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμωτή μπήκε σκοπό  να κρατήσει το 0 - 1 αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 70΄ο Σούκας έκανε το 1 - 1 για τον Ατρόμητο που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Με την ισοπαλία αυτή η Καλαμωτή εξασφάλισε οριστικά την 4η θέση και την είσοδο της στα μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή μια αγωνιστική πριν την λήξη του πρωταθλήματος.
Οι 4 πρώτες ομάδες θα παίξουν αγώνες μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή σε ένα μίνι πρωτάθλημα που θα διαρκέσει 6 αγωνιστικές.