Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2020

Θύελλα Χαλκειούς Α.Ε.Καλαμωτής 2 - 0

Ήττα για την ομάδα μας στην πρώτη αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Ά Κατηγορίας Χίου.Η ομάδα μας υπό της οδηγίες του νέου της προπονητή Περίανδρου Σαραντινίδη μπηκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 5 απώλεσε την πρώτη της ευκαιρία με τον Καρνατσο να σουτάρει, απο πλεονεκτική θέση, άουτ.

Στο 6ο λεπτό η Θύελλα κατάφερε να προηγηθεί με ωραιο σουτ στην κίνηση του Πελαντη.
Μετα η ομάδα μας πηρε τα ηνία του αγώνα και προλαβε μεχρι του ημιχρόνου να κανει 4-5 κλασσικές ευκαιριες για γκολ με τους Καρνατσο, Σαραντινό και Μάμα αλλα δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.
Η Θύελλα ήταν παρα πολυ επικίνδυνη στις αντεπιθεσεις.
Στο 47ο λεπτό δεχθηκαμε το 2-0 παλι από τον Πελαντη.
Μετά το 2-0 η ομάδα μας χωρίς καλή ψυχολογία παλεψε το ματς αλλα δεν καταφερε να μειωσει.
Σε γενικές γραμμές η ομάδα μας έδειξε καλα στοιχεία αλλα στην τελική προσπάθεια ήταν άτυχη.
Συγχαρητήρια στην ομάδα της Θύελλας για τη νίκη και ευχόμαστε καλη συνέχεια στο πρωτάθλημα σε ολες τις ομάδες με την ευχή να συνεχιστεί ομαλά.