Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019

Κλασικό - Α.Ε. Καλαμωτής 0 - 3

Με σκορ 0-3 επικράτησε η ομάδα της Καλαμωτής σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό στάδιο Χίου της ομάδας του Κλασικού.
Το σκορ άνοιξε στο 20' ο Νίκος Κανάριος μετά από υπέροχη ενέργεια και πάσα του Λορεν Γκοτζαι
Το 0-2 που ήτανε και το σκορ του ημιχρόνου, έκανε λίγα λεπτά αργότερα ο Κώστας Μάμας μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Κωνσταντίνου Σφήκα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμωτή συνέχιζε να πιέζει χάνοντας κλασικές ευκαιρίες με τους Μιχάλη Ορφανούδη και Αιμίλιο Οσμενάι.
Στο 65' ο Κωνσταντίνος Σφήκας θα κερδίσει το πέναλτι για την ομάδα της Καλαμωτής. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο ίδιος και θα γράψει το 0-3.Στο 80' και πάλι ο Μιχάλης Ορφανούδης αστόχησε από πλεονεκτική θέση με το 0-3 να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Η 11αδα της Καλαμωτής:
1) Γιάννης Γιατζιτζόγλου 2) Σιδερής Βεργιτσης 3) Περίανδρος Σαραντινίδης 4) Θανάσης Παντελιδάκης 5) Γιάννης Πολιτάκης 6) Κωνσταντίνος Σφήκας 7) Μιχάλης Ορφανούδης 8 ) Λορεν Γκοτζαι 9) Νίκος Κανάριος 10) Αιμίλιος Οσμεναι 11) Κώστας Μάμας

ΑΛΛΑΓΕΣ

Στο 60' ο Δημήτρης Κόκκινος πήρε την θέση του Αιμίλιου Οσμεναι Στο 65' ο Στέφανος Πάτρας πήρε την θέση του Κώστα Μάμα Στο 73' ο Γιώργος Λάρδας πήρε την θέση του Περίανδρου ΣαραντινΊδη και στο 82' ο Αντόνιο Γκοτζαι πήρε την θέση του Λορεν Γκοτζαι