Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018

Καλαμωτή-Κλασικό 2-2

Ισοπαλία με σκορ 2-2 τελείωσε πριν από λίγη ώρα στο Ισιδωρίδειον γήπεδο Καλαμωτής το παιχνίδι ανάμεσα στην Καλαμωτή και το Κλασικό.

Η ομάδα της Καλαμωτής μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κυκλοφορία της μπάλας αλλά χωρίς να μπορεί να δημιουργήσει αξιόλογες ευκαιρίες στην εστία του Κλασικού.

Στο 30' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σφήκα ο αμυντικός θα σταματήσει την μπάλα με το χέρι και η Καλαμωτή θα κερδίσει το πέναλτι που θα εκτελέσει ο Σφήκας για να γράψει το 1-0.

Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου το Κλασικό στην πρώτη του αξιόλογη ευκαιρία στα καρέ της Καλαμωτής θα ισοφαρίσει με απευθείας φάουλ του Μαμουτάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμωτή και πάλι είχε τον πρώτο λόγο μέσα στο γήπεδο αλλά με λιγοστές πάλι ευκαιρίες.

Στο 65' κεφαλιά του Οσμενάι από πλεονεκτική θέση η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

Στο 68' κόκκινη για την ομάδα του Κλασικού για χτύπημα παίκτη εκτός φάσης.

Στο 80' κόντρα στην ροή του αγώνα το Κλασικό θα κερδίσει πέναλτι σε ανατροπή του Μωρόμαλου από τον Βεργίτση και ο Μαμουτάι θα ευστοχήσει για το 1-2.

Στο 85' μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Καλαμωτή σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα από τον Μάμα.

Στο 90' ο Γκοτζαι θα κερδίσει εκ νέου πέναλτι για την Καλαμωτή με τον Σφήκα να εκτελεί και πάλι και να γράφει το 2-2 που ήτανε και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.