Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018

΄Ενωση Συκιάδα Λαγκάδα - Α.Ο. Πύργος 0 - 2

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα του Πύργου στο γήπεδο της Λαγκάδας απέναντι στην τοπική Ένωση με σκορ 0 - 2.
Το Α΄ημίχρονο έμεινε ανεκμετάλλευτο χωρίς φάσεις από τις δυο ομάδες με τον Πύργο να έχει την υπεροχή, αλλά να μην μπορεί να σπάσει την καλά στημένη άμυνα της Ενωσης.

Στο Β΄ημίχρονο ο Πύργος μπήκε αποφασισμένος να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης και έκλεισε στο μισό γήπεδο με αλεπάλληλες επιθέσεις.
Με ένα καταπληκτικό σουτ στο 70΄ο Χατζηχριστοδούλου έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 1- 0.
Θ Πύργος συνέχισε να πιέζει ψάχνοντας και δεύτερο γκολ, ενώ στην άμυνα δεν άφηνε περιθώρια στην Ενωση να απειλήσει την εστία του.
Το 0 - 2 έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι από τον Χατζηχριστοδούλου με υπέροχη ατομική ενέργεια.
Με τη νίκη αυτή ο Πύργος έφθασε στους 24 βαθμούς και παρέμεινε τρείς πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας.