Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2011

Καλαμωτή Πύργος 2 - 0 στο γειτονικό ντέρμπυ

Το απόγευμα της Κυριακής στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή, διεξήχθη ένα όμορφο και συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ της Καλαμωτής  και του Πύργου, με νικήτρια την ομάδα της Καλαμωτής με σκορ 2 - 0. Στο Α΄ημίχρονο η Καλαμωτή πέτυχε το 1- 0 με ένα τυχερό γκολ, σέντρα σουτ από τον Κανάριο η μπάλα παίρνοντας μια περίεργη τροχιά κρέμασε τον τερματοφύλακα του Πύργου και κατέληξε στα δίκτυα. Ο Πύργος προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά η Καλαμωτή είχε ένα δοκάρι με τον Σελάλα. Στο Β΄ημίχρονο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, η Καλαμωτή κερδίζει πέναλτι το οποίο αποκρούει ο τερματοφύλακας του Πύργου μετά από κακή εκτέλεση του Γούτη. Ο Πύργος είχε δοκάρι με κεφαλιά του Ρεζνίκου  και το σκορ έκλεισε ο Λιτσάκης στο τέλος του παιχνιδιού  2 - 0.