Τρίτη 18 Ιανουαρίου 2011

ΟΜΗΡΟΣ - ΚΑΛΑΜΩΤΗ 0 - 2 ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΙΟΥ

Φώτο: Γεώργιος Δαμαλάς

Την Κυριακή 16-1-2011 το απόγευμα στο Ενωσιακό Γήπεδο Καλλιμασιάς, η Καλαμωτή πήρε μεγάλη πρόκριση νικώντας την ομάδα του Ομήρου  με σκορ 2 - 0 για το Κύπελλο Χίου. Στο  Α΄ημιχρονο στο 10΄λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Ομήρου και αμέσως μετά η Καλαμωτή πέτυχε γκολ με τον Κάργατζη 1- 0. Με την σέντρα  ο διαιτητής βγάζει κόκκινη  κάρτα στον Ψαρούδη του Ομήρου για διαμαρτυρία.

Εξαγριωμένοι οι οπαδοί του Ομήρου κατεβαίνουν στα σύρματα και ο διαιτητής παίρνει τις ομάδες στα αποδυτήρια. Μετά από 10΄λεπτά το παιχνίδι ξεκινάει, με τους δύο Επόπτες να έχουν αλλάξει πλευρά στο γήπεδο. Στο β΄ημίχρονο  εκτελεί φάουλ ο Σφήκας και στην προσπάθεια του ο Γεροντιδάκης να αποκρούσει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της  ομάδας του γράφοντας το 0 - 2 για την Καλαμωτή.

Η Καλαμωτή συνεχίζει να είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα τόσο στο Πρωτάθλημα, όσο και στο Κύπελλο που είναι ο στόχος για φέτος.

Κακή ήταν η διαιτησία του Ευστρατίου- Παπαλεξόπουλου-Γεωργοπούλου.