Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2011

Δάφνη - Καλαμωτή 2 - 0

Την Τετάρτη το απόγευμα στο Γήπεδο της Καλλιμασιάς, έγινε ο αγώνας της Δάφνης με την Καλαμωτή με νικήτρια την ομάδα της Δάφνης με σκορ 2 - 0.Η Καλαμωτή αγνώριστη αγωνιστικά παραδόθηκε στην ανωτερότητα της Δάφνης η οποία έπαιζε για ένα ημίχρονο με 10 και τελείωσε τον αγώνα με 9 παίκτες.Την ίδια τύχη είχε και η Καλαμωτή που στο τέλος του αγώνα έμεινε με 9 παίχτες
     Στο Α΄ημίχρονο η Δάφνη προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Ξύδα.Στο 40΄το παιχνίδι παίρνει φωτιά όταν ο Σκούφαλος ανατρέπει τον Τόντρι και ο διαιτητής δίνει πέναλτι και κόκκινη. Το εκτελεί ο Σταματελόπουλος και ο τερματοφύλακας της Δάφνης Σαββίδης αποκρούει και με το διαιτητή να δίνει επανάληψη.Ο Γαλάτουλας αναλαμβάνει την εκτέλεση του 2ου πέναλτι με τον Σαββίδη να αποκρούει για δεύτερη φορά και τον διαιτητή να ζητά επανάληψη  για τρίτη φορά.Ο Γαλάτουλας  εκτελεί το πέναλτι και ο Σαββίδης αποκρούει για τρίτη φορά και γίνεται ο πρόσωπο του αγώνα,Ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του ημιχρόνου χωρίς καθυστέρηση ενώ έπρεπε να κρατήσει τουλάχιστο 10΄,λόγω των επεισοδίων που προηγήθηκαν.
      Στο Β΄ημίχρονο η Καλαμωτή  έχοντας την κατοχή της μπάλας ήταν φλύαρη στην τελική προσπάθεια,με αποτέλεσμα να δεχθεί το 2ο γκολ από τον Ζαμπετάκη  που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.