Κυριακή 29 Απριλίου 2018

Α.Ο Πύργος Πυργίου - Άτλας Νεοχωρίου 0 - 0

Η ομάδα του Πύργου σήμερα το απόγευμα στο στάδιο ΛΩ στο Πυργί, αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα  με τον Άτλα, για την πρώτη αγωνιστική των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Α΄κατηγορία.
Ο Πύργος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι δείχνοντας ότι θέλει τους 3 βαθμούς ττης νίκης, αλλά η ομάδα του Άτλα ήταν καλά στημένη αμυντικά και δεν άφηνε περιθώρια στους επιθετικούς του Πύργου να σκοράρουν.Καλές στιγμές για τον Πύργο στο Α΄ημίχρονο είχανε ο Χατζηχριστοδούλου και ο Γεωργίτσης.
Στο Β΄ημίχρονο ο Πύργος συνέχιζε να πιέζει  και ειδικά μετά το 70΄ο Άτλας με δέκα παίκτες λόγω αποβολής, με αποτέλεσμα όσο περνούσε η ώρα στο παιχνίδι γινότανε όλο και πιο δυνατές μονομαχίες και από της δύο πλευρές.
Στο 75΄ο Κάργατζης χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει για τον Πύργο. Και έτσι παρά την πίεση από πλευράς  Πύργου, το σκορ παραμένει 0 - 0 τελικό σκορ. Στο άλλο παιχνίδι των μπαράζ, ο Λέων νίκησε την Αναγέννηση στο Βροντάδο 4 - 0.
Έτσι η βαθμολογία μετά την πρώτη αγωνιστική διαμορφώνεται ως εξής.
1}. Άτλας  21, 2}.Λέων 19, 3} Πύργος 18, 4}. Αναγέννηση 17.