Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020

Παραμένει στην κορυφή η Καλαμωτή,νίικησε εκτός έδρας τον Πανοινούσσιο με 4 - 2

Την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο Οινουσσών , η ομάδα της Καλαμωτής επικράτησε εύκολα του τοπικού Πανοινούσσιου με το ευρύ 2-4.

Με την νίκη της αυτή η ομάδα της Καλαμωτής παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμοι με την Κυβέλη-Λέων , αλλά έχοντας αγωνιστεί ένα παιχνίδι λιγότερο.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με πλασέ ο Μάριος Γκοτζαι. Τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης θα γράψει το 0-2 με πέναλτι που κέρδισε ο Κώστας Μαμας. Ενώ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κώστας Μαμας με σουτ θα κάνει το 0-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της Καλαμωτής, Μιχάλης Χατζηδάκης εκμεταλλευόμενος και το υπέρ της ομάδας του 0-3 , θα δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.Στο 48' η ομάδα του Πανοινούσσιου θα καταφέρει να σκοράρει γράφοντας το 1-3. Στο 70' ο 15χρονος Απόλλωνας Σαραντινός με πέναλτι θα γράψει το 1-4.Ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα , η ομάδα του Πανοινούσσιου θα πετύχει ακόμα ένα γκολ γράφοντας το τελικό 2-4.