Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019

Λαίλαπας - Α.Ε.Καλαμωτής 0 - 4

Σήμερα Κυριακή απόγευμα 3 Νοεμβρίου 2019 στο Φαφάλειον στάδιο Βροντάδου η ομάδα την Καλαμωτής επικράτησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής, της ομάδας του Λαίλαπα με το ευρύ 0-4

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Καλαμωτής ευτύχησε να προηγηθεί με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου..
Στο 43' ο Θανάσης Ορφανούδης θα γράψει με πλασέ το 0-1 και δυο λεπτά αργότερα ο Κώστας Μαμάς θα κάνει το 0-2 που ήτανε και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η ομάδα της Καλαμωτής θα κερδίσει πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση ο Κωνσταντίνος Σφήκας θα γράψει το 0-3.
Στο 73' και πάλι ο Κωνσταντίνος Σφηκας με όμορφο σουτ θα γράψει το τελικό 0-4.

Με την νίκη της αυτή η Καλαμωτή έφτασε τους 12 βαθμούς σε 4 αγώνες...Έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Κυβέλη-Λέων η οποία όμως έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο..