Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019

Α. Ε Καλαμωτής - Πανοινούσιος 3 - 0

Σήμερα Σάββατο πρωί στις 11 στο Ισιδωρίδειον γήπεδο, η ομάδα της Καλαμωτής επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0 του Πανοινούσσιου.

Η Καλαμωτή μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα και μόλις στο 2' ο Κανάριος αστόχησε εξ επαφής μετά από ωραία σέντρα του Σαραντινίδη.
Στο 8' δυνατό σουτ του Σφήκα η μπάλα μόλις άουτ.
Στο 17' σέντρα από τον Μάμα , αστοχεί από καλή θέση ο Οσμεναι.Η Καλαμωτή συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες παρότι δεν την βοηθούσε το βροχερό τερέν.

Στο 25' δυνατό σουτ από τον Καιμάκη αποκρούει ο τερματοφύλακας του Στο 36' σέντρα από τον Σουρέλα , αστοχεί από πλεονεκτική θέση ο Κανάριος.
.Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμωτή συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και με τον αγωνιστικό χώρο να είναι σαφώς σε καλύτερη κατάσταση σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες της σε γκολ.Στο 48' δυνατό σουτ από τον Σφήκα η μπάλα μόλις άουτ.
Στο 53' σέντρα από τον Μάμα δεν προλαβαίνει να σκοράρει προ κενής εστίας ο Γκοτζαι.
Στο 60' σουτ από τον Σαραντινοδη η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό πριν περάσει την γραμμή και στην επαναφορά ο Μαμας θα κερδίσει το πέναλτι.
Με άψογη εκτέλεση πέναλτι ο Σφηκας κάνει το 1-0..Στο 64' νεα χαμένη ευκαιρία από τον Μάμα με σουτ.
Στο 67' κόρνερ από τον Σφήκα και ο Βλάχος με δυνατή κεφαλιά γράφει το 2-0.
Στο 73' σουτ από τον Σφήκα η μπάλα στο δοκάρι της ομάδας των Οινουσσών.
Στο 75' ωραία συνεργασία Σφήκα, Γκοτζαι και Μάμα με τον τελευταίο να γράφει με πλασέ το 3-0