Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018

Κυβέλη - Α. Ο Πύργος 0 - 4

Ηλίας Σαραντινούδης, πέτυχε το 2ο γκολ στον σημερινό αγώνα.

Σήμερα το απόγευμα στο Φαφάλειο Γήπεδο του Βροντάδου ο Πύργος επικράτησε με το ευρύ σκορ 4 - 0 της τοπικής Κυβέλης.
Ο Πύργος για ένα ακόμα παιχνίδι μπήκε δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό του αγώνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηχριστοδούλου.
Με καρφωτή κεφαλιά του Ηλία Σαραντινούδη, έπειτα από δοκάρι του Μανιάτη στο 15΄ διαμόρφωσε το σκορ σε 2 - 0. Στο 25΄ο Αντζι Γκοτζάι με όμορφη κεφαλιά έκανε το 3 - 0. Στο τέλος του ημιχρόνου ο Μανιάτης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 4 - 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πύργος με αρκετές αλλαγές, είχε την υπεροχή και κάποιες χαμένες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να διευρύνει τον δείκτη του σκορ.
Με την νίκη αυτή ο Πύργος μείωσε στους 3 βαθμούς την απόσταση του από την κορυφή της βαθμολογίας