Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2017

Α.Ο.Πύργος Λαίλαπας 2 - 1

Μεγάλη νίκη σημείωσε την Κυριακή το απόγευμα στο στάδιο ΛΩ η ομάδα του Πύργου με αντίπαλο τον πρωτοπόρο και μέχρι πρότινος αήττητο Λαίλαπα με 2 - 1.
Η ομάδα του Πύργου για ένα ακόμα παιχνίδι μπήκε νωθρά στο πρώτο ημίχρονο δίνοντας το δικαίωμα στον αντίπαλο να έχει την υπεροχή και να κάνει το 0 - 1 στο 30΄με τον Κουτσουλιά το οποίο ήτανε και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο Β΄ημίχρονο ο Πύργος μπήκε αποφασισμένος να κάνει την ανατροπή και το παιχνίδι μετατράπηκε σε ένα επιθετικό μονόλογο για τον Πύργο με συνεχόμενες ευκαιρίες. Στο δοκάρι σταμάτησαν τα δυο τετ α τετ του Μανιάτη  στο 48΄και στο 55΄. Στο 60΄ο Χατζηχριστοδούλου καρδίζει πέναλτι και ο Μπριλής εύστοχα κάνει το 1 - 1. Στο 65΄δοκάρι και πάλι για τον Πύργο με τον Κάργατζη. Στο 75΄ο Μανιάτης με σούτ θα κάνει το 2 - 1. Στο 80΄και πάλι ο Κάργατζης με σουτ θα σημαδέψει το δοκάρι.
Το 2 - 1 ήτανε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Με την νίκη αυτή ο Πύργος μείωσε στον ένα βαθμό την απόσταση του από τον πρωτοπόρο πλέον Ομηρο