Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016

Α.Ε. Καλαμωτής - Θύελλα Χαλκειούς 7 - 2

Άλλος έχει το όνομα και άλλος την χάρη. Η Καλαμωτή πραγματική θύελλα νίκησε σήμερα το απόγευμα στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο την Θύελλα Χαλκειούς με 7 - 2.
Στο Α΄ημίχρονο η Θύελλα προηγήθηκε στο15΄,  0 - 1.Η Καλαμωτή ισοφάρισε με πέναλτι του Γαλάτουλα 1 - 1.Το 2 - 1 το πέτυχε ο Θ. Ορφανούδης, με κτύπημα πέναλτι το δεύτερο στον αγώνα ο Γαλάτουλας διαμόρφωσε το σκορ του Α΄ημιχρόνου 3 - 1.
Στην επανάληψη η Θύελλα μπήκε δυναμικά και μείωσε σε 3 - 2. Η Καλαμωτή εφαρμόζοντας της οδηγίες του Προπονητή Γ. Κακούσιου, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο,πέτυχε το 4 - 2 με τον Θ. Ορφανούδη, το 5 - 2 με τον Στάμαργα, το 6 - 2 με τον Μάμα και το τελικό 7 - 2 με τον Μ. Ορφανούδη.
 Η Καλαμωτή έκανε 3 αλλαγές στο Β΄ημίχρονο. Βγήκε ο Θ Ορφανούδης και την θέση του πήρε ο Μάμας, στη θέση του Χωρεψημά μπήκε ο Ορφανούδης Μ και ο Κανάριος στη θέση του Σελάλα. Πολύ καλός ο Διαιτητής του αγώνα, Λιβανίδης Γ, με τους επόπτες Μαντούβαλο Β. και Γιόμελο Δ. Παρατηρητής του αγώνα ο Φιστουρής Αχ.