Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Η Α.Ε. Καλαμωτής νίκησε στο τοπικό ντέρμπι, τον Πύργο με 4 - 1.

Στο Ισιδωρίδειο γήπεδο σήμερα το απόγευμα Κυριακή 22 Μαρτίου 2015, η ομάδα της Καλαμωτής πέτυχε θριαμβευτική νίκη επί του Πύργου με  4 - 1, βάζοντας σε μεγάλο βαθμό τις βάσεις για την παραμονή της στην Α΄κατηγορία, έχοντας δωδέκατο παίκτη τους αγαπημένους της φιλάθλους που κατέκλεισαν τις κερκίδες και εμψύχωναν συνεχώς τους παίκτες καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα.
Στο Α΄ημίχρονο  η Καλαμωτή άνοιξε το σκορ 1 - 0 με τον Μ. Ορφανούδη, το 2 - 0 τό πέτυχε ο Δάνδουλας, το Πυργί μείωσε 2 - 1 από τραγικό και μοναδικό λάθος του τερματοφύλακα, και ο Θ.Ορφανούδης έκλεισε το σκορ του Α΄ημιχρόνου 3 - 1.
Στο Β΄ημίχρονο παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών του Πύργου να ξαναμπούν στο παιχνίδι, ο Δάνδουλας με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα σε 4 - 1 που ήταν και το τελικό σκόρ.