Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου 2011

Φιλικά παιχνίδια. Ομηρος - Καλαμωτή 2 - 5 και Μικτή Νέων - Καλαμωτή 0 - 3

Στο γήπεδο της Καλλιμασιάς το Σάββατο 24 Δεκεμβρίου 2011. η ομάδα της Καλαμωτής νίκησε σε φιλικό παιχνίδι τον Όμηρο με σκορ 5 - 2, που είχε πολλές ελλείψεις.Το Α΄ημίχρονο έληξε 2 - 1 υπέρ της Καλαμωτής. Στο Β΄ημίχρονο παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα σε 5 - 2.Τα γκολ της Καλαμωτής πέτυχαν  δύο ο Γούτης και από ένα ο Σελάλας, Ορφανούδης, Μετούσι.
Με επιτυχία έδωσε και το δεύτερο φιλικό παιχνίδι την Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου 2011 στο γήπεδο της Καλλιμασιάς νικώντας την Μικτή Νέων με 3 - 0. Τα γκολ πέτυχαν οι Σελάλας, Μετούσι, και Ορφανούδης.
Μετά από την κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΠΣ Χίου, για το Κύπελλο Ερασιτεχνών, στα ημιτελικά η ομάδα της Καλαμωτής θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο Αγ. Γεωργίου,στον άλλο ημιτελικό η Δάφνη θα αντιμετωπίσει τον Βαρβασιακό. Οι ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.