Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2010

Καλαμωτή Μικρασιατική 0-1

Φανταστικό παιχνίδι έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο "Ισιδωρίδειο" γήπεδο στην Καλαμωτή, μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων, που δικαίωσε την μεγάλη προσέλευση των φιλάθλων στο γήπεδο. Η Καλαμωτή παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο σχεδόν σε όλο τον αγώνα, είχε την υπεροχή, που σταμάταγε στην τελική προσπάθεια. Στο Α΄ημίχρονο η Μίκρα με τον Τσαφάρα πέτυχε το 0-1. Στο β΄ημίχρονο η Καλαμωτή ρίσκαρε επιθετικά αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα.

o Aρχιδιαιτητής Ρούλης Παντελής
Μελανό σημείο του αγώνα ήταν στο 60΄λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας της Μίκρας, Σεράφης ανέτρεψε τον Γούτη στην μικρή περιοχή. Δυστυχώς όμως το πέναλτι και η αποβολή του τερματοφύλακα δεν έγινε, λόγω του ότι ο διαιτητής και ο επόπτης δεν είδαν την παράβαση. Κατηγορηματικός ήταν στην δήλωση που έκανε στα  Masticnews o Aρχιδιαιτητής Ρούλης Παντελής "η επίμαχη φάση ήταν πράγματι πέναλτι και αποβολή του τερματοφύλακα" μας είπε. Κανείς δεν ξέρει ποια θα ήταν η εξέλιξη του παιχνιδιού αν δινόταν το πέναλτι. Δικαιολογημένα οι φίλαθλοι της Καλαμωτής έφυγαν πικραμένοι από το γήπεδο.